Filtre

kedi kumu

Artık kalabalık yaşam şartları ve müstakil binaların şehir yaşantısı için çok büyük bir lüks olması sebebi ile kedilerimizi bahçeli evlerde besleme şansımız oldukça düşük.

Bu sebeple muhtemelen kedinize bir apartman dairesinde bakıyorsunuz ve kalabalık caddelerde başıboş dolaşmasını göze alamayarak sokağa çıkmasına da izin vermiyorsunuz. Evcil hayvan sahipleri şunu çok iyi bilirler ki; eğer bir petin bakımı aksatılmaz ise evde yaşamak için bir insan kadar hijyen şartlarına uygundurlar. Özellikle kediler…

Pet hayvanlarının alışveriş pazarı kuru mama ve yaş mama konusunda olduğu kadar evcil hayvan bakım ve temizlik ürünleri konusunda da yeterince yüksek değerdedir. Evcil hayvanınızı bahçesiz bir evde beslemek demek, beslenmesinden kaynaklanan idrar ve dışkısının konumlanacağı bir alanı ona tahsis etmek demektir. İşte bu yüzden kedi kumu evcil hayvanınız için beslenmek kadar değerlidir. Hayvanınızın ve evinizin hijyenik yapısı bozulmadan onun dışkılarını atacağı bir yeri hijyenik şartlarda muhafaza etmelisiniz. Kedi kumu bu sorunun tamamen çözümünü size sunacaktır. Çünkü içeriklerinde bulunan antibakteriyel absorbe ediciler hem emilim sağlayıcı, hem koku önleyici, hem de mikrop örtücüdür. Elbette belirli kullanım sürelerinden sonra bakteri ve koku üretmeye başlayacaklardır. Siz kumun değişimini yapana kadar kedi kumunuz size rahat ve temiz bir ev ortamı sağlayacak, kediniz idrarını ve dışkısını gömebilme içgüdüsü zarar görmeden sağlıklı bir şekilde tuvaletini yapabilecektir. Kumundan ayrıldığında antibakteriyel içerik sayesinde evinize dışkı mikrobu bulaştırmayacak ve ailenizin bir bireyi gibi sizin yaşamınıza adapte olabilecektir.

Evet, kurumama.com’da en kaliteli köpek mamasını ve kedi mamasını bulabileceğiniz gibi ayrıca çeşit çeşit hijyenik kedi kumu markalarını da bulmanız mümkündür. Alanında en iyi markaları seçerek oluşturduğumuz kedi kumu satış listemizden istediğiniz hangi ürünü seçerseniz seçin kurumama.com güvencesi altında olacaksınız. Sizde kedinizin ve evinizin sağlığını, temizliğini düşünüyorsanız hemen kedi kumu seçenekleri arasından size en uygun olanı seçin.

Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 126 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

royal canin

Kedi Kumu

Genelde birçoğumuz metropollerde bulunduğumuz için bahçesiz apartman katlarında yaşamaktayız. Fakat bu evcil hayvan tutkumuzun asla önüne geçemez. Ne olursa olsun birçoğumuzun evinde mutlaka evcil hayvan bulunur. Fakat ev ortamları öncelikle bizim yaşam alanlarımız olduğu için hijyen şartlarına dikkat etmek gerekir. Bu siz, aileniz ve evcil hayvanınız için mutlaka gereklidir. Fakat petshop sektörü o kadar büyük ve kullanışlı bir alan ki, evcil hayvanınızın tuvaletini evinizde tam hijyenle muhafaza etmeniz bile artık mümkün.

Sevimli dostlarımız tıpkı bizim gibi organik canlılar olduğu için günlük dışkılama ihtiyacı duymaktadır. Onların bu hayati ihtiyaçlarını, evlerimizde en kolay yoldan hijyeni şekilde absorbe edebilmemiz için kedi kumlarına ihtiyacımız vardır. Adına bakmayın; kedi kumlarını köpeklerde rahatlıkla kullanabilir. Önemli olan hijyeni bir şekilde dışkılama işlemini absorbe etmek ne de olsa. Kedi kumunu muhafaza edecek tuvalet kapları ile onları rahatlıkla evinizde kullanabilirsiniz. Kuma idrar ve dışkısını boşaltmaya alışan kedi ve köpekler öncelikle tuvaletlerini yapacak bir bölgeye alışacaklardır. Sonrasında ise onların içgüdüsel yumuşak zemine dışkılama arzuları yerine gelecektir. Patilerine idrar veya dışkı bulaşmadığı için bunları evin içine taşımayacaktır.

Kedi Kumu Türleri

Kedi kumları sıradan basit kumlar değildir. Neredeyse kimyasal teknolojilere sahip mamalardır. Yani kedi köpek dışkısı ve idrarı ile temas ettikten sonra kısa sürede kimyasal tepkiler verebilirler. Birçoğu sıvı tanecikleri kısa zaman dilimlerinde absorbe eder ve sıçramasını, bulaşıklığını giderir.

Topaklanan kedi kumları

Topaklanan kedi kumlarının içeriğinde yer alan kimyasallar, sıvı ile temasa geçtikleri anda birbirleri ile tepkime ile tutunurlar. Yani sıvının değdiği her alan bir topak olarak birleşim geçiren tanecikler ile doludur. Bu sayede çok hızlı bir şekilde bileşik tek katman haline gelen kum topaklarını, bir kürek yardımı ile alabilir ve kumun içinden kolayca ayrıştırabilirsiniz.

Kristal kedi kumları

Kristal kedi kumlarının yüksek emici özellikleri vardır. Sıvı ile teması sonucunda tanecikler şişer ve sıvıyı alt katmanlara hapseder. Böylece sıçrama ve bulaşma en aza indirilir.

Bentonit kedi kumu

Bentonitin üstün kaliteli yapısı nedeniyle sıvıyı anında çeker ve hızlıca topaklaşarak oluşabilecek her türlü bakterinin üremesine engel olur.

Parfümlü kedi kumu

Kedi veya köpeğinizin atılımları ile tetiklenen tanecikler, evinize doğal ve güzel bir parfüm kokusu yayar. Böylece dışkıların kokusundan rahatsız olmazsınız.

Kurumama.com’da dünyanın en büyük markalarının kedi kumlarını bulabilirsiniz. Tozlarından arındırılmış tozsuz kedi kumu tanecikleri seçeneklerinden de istediğinizi seçebilirsiniz. Ürünleriniz kurumama.com güvencesi ile en kısa sürede evinize gönderilir.

Tamamen organik seçenekleri.
Yüksek emici silica kumları.
Dışkılanım mikroplarından koruyucu hapsedici tabaka.
Omega yağ asitleri, çinko ve biotin içerikleri ile kürk sağlığını korur, tüy dökülmelerini engeller.
Topaklanan formüller.
Tüm markaların kendine özgü formülleri.
 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.