Filtre
Görünüm:
1 2 3 .... 16 17 18
Toplam 685 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 16 17 18

Köpek Tasmaları

Kurumama.com'da, birinci sınıf markaların köpek tasmalarını bulabilirsiniz.

Köpeklerle bütünleşmiş aksesuarlar arasında en işe yarayan ve en çok kullanılanı köpek tasmalarıdır. Köpek tasmaları neredeyse dostlarımızla en çok özdeşleştirilen aksesuardır. Bunun nedeni hem estetik olarak onlara yakışması hemde kullanışlı olmasıdır. Köpekler gün içinde evleri ve sahiplerinden uzaklaşabilirler. Tasmalı olan köpeklerin sahipli olduğunu herkes bilir. Ev içinde beslenen köpeklerin ise mutlaka gün içinde tuvalet ihtiyacı ve gezdirilmeye ihtiyaçları vardır. Onları gezdirmek için kullanılan tasmaları, boyunlarındaki tasmalarına asarız. Ayrıca köpek tasmaları birer kimlik künyesi olarak kullanılır. Köpeğin kaybolması durumunda bu künyeden kendisinin ve sahibinin kimliği tespit edilebilir.

Evet gerçekten köpek tasmaları, sevimli dostlarımızın en önemli aksesuarıdır. Ona kimlik katan, ona özgürlük katan, neredeyse evcil köpekler için zorunlu bir ihtiyaç olan köpek tasmalarının birçok çeşidi mevcuttur.

Standart Tasmalar:

Standart tasmalar köpeklerin bir numaralı aksesuarıdır. Neredeyse onlar olmadan evcil köpekler düşünülemez. Birçok çeşidi mevcuttur. Kalitelerine göre fiyatları değişir. Deri tasmalar, plastik tasmalar, kumaş tasmaların çeşitleri oldukça fazladır. Köpeklerin cinsine ve rengine göre şık bir tamamlayıcı olarak bile kullanılabilir tasmalar. Özel olarak boynu kesmeyen ve batmayan tasmalar arasında seçim yapılması en makul olandır.

Zincir Tasmalar:

Genelde büyük köpekler için kullanılır. Bağlı duran güçlü köpekler herhangi bir tetiklenme anında boyunlarındaki kayışları koparabilirler. Bu yüzden zincirli tasmalar onları tutabilmek amacı ile en uygun seçenektir. Hafif bolluk sağlanarak köpeği rahatsız etmesi engellenebilir.

Vücut Tasmaları:

Genelde küçük ırkta gezdirme esnasında hakimiyet sağlanması için kullanılır. Rahatsız etmeyecek şekilde vücudu sarmalıdır. Genelde plastik ve kumaş hammaddeler sıkıştırılarak elde edilir. Bu yüzden kopmaz ve yumuşak iç yapıları sayesinde köpekleri tahriş etmez.

Eğitim Tasmaları:

Genelde tasma için köpeğin boynunu dikenle kıstıracak şekilde yapılır. Saldırgan köpekleri şartlı refleks ile eğitmek için kullanılır. Veya havlayan köpekleri eğitmek için de kullanılabilir. Otomatik eğitim tasmaları bile mevcuttur.

Pire Tasmaları:

Pireleri uzaklaştıracak kokuya sahiptir. Böylece dostlarımızın kaşınması neden olan pireler bu tasma ile ondan uzaklaşırlar. Her ırk köpek için kullanılması elzemdir. Belirli dönemlerde takılarak pire atımı sağlanmalıdır.

Künye Tasmaları:

Serbest gezmeyi seven kedilerin tasmasına iliştirilen bir kimlik bilgisi içeren künyeyi taşıyan tasmalardır. Kullanımı oldukça yaygındır. Güzel kedisinin, pencere kenarından kapılmasını istemeyen sahipler tercih eder genelde.

Kedi Vücud Tasmaları:

Kedilerini sokakta tıpkı evcil köpekler gibi gezdirmek isteyen sahipleri tarafından tercih edilen tasmalardır. Son yıllarda kedilerini eve hapsetmek istemeyen sahipler, oldukça fazla tercih etmektedirler bu ürünleri. Vücuda takılan, kediyi rahatsız etmeyen, bedeni nazikçe saran, genelde kumaş ve yumuşak madde alaşımlı tasmalardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.