Sıralama seçin
Görünüm:

kedi kumu

Kuş beslemek bir tutkudur.

Evcil kuşlar çok eski tarihlerden beri, bize evlerimizde eşlik eden, ailemize neşe katan hassas dostlarımızdır. Onlar hassasiyetleri yüzünden, diğer akrabaları gibi doğa şartlarına rahatlıkla uyum sağlayamazlar. Bu yüzden onları pencerelerden salıp odalarımıza dönmelerini bekleyemeyiz. Evcil kuş dostlarımıza büyük bir iyilik yapmak istiyorsak, evlerimizde onlara ait belirli doğal alanlar yaratabiliriz. Bunun için geçmişten bu yana kuş kafesleri kullanılmaktadır. Eskilerde ahşap parçalardan inşa edilen kuş kafesleri, sonrasında evrim geçirerek çelik ve pirinç kafeslere dönüşmüştür. Fakat son 20 yılda ki sanayi ve teknoloji devrimleri sayesinde artık çok daha kullanışlı kuş kafesleri üretilebilmektedir.

Mesela papağan kafesleri… Papağanlar diğer evcil kuş cinslerine göre çok daha büyük kuşlardır. Bu yüzden onların rahatça hareket edebileceği kafeslere ihtiyaç duyarız. Hatta papağanlar için eğitim kafesleri de olduğunu biliyor musunuz? Kanarya kafesleri ise genelde en küçük boy kuş kafeslerindendir. Genelde pirinç kafesler veya ahşap kafesler tercih edilebilir. Fakat şunu herkes bilir ki tüm dünyada en çok talep edilen evcil kuş muhabbet kuşlarıdır ve kafes denilince akla pirinç ve çeli muhabbet kuşu kafesleri gelir.

Muhabbet Kuşu Kafesleri

Genelde çelik ve pirinçten üretilir. İçerisinde birden fazla muhabbet kuşunu muhafaza edebilir. Genel aparatları: Tünek, suluk, salıncak, yemliktir. Birçok kullanışlı çeşidi ile birçok marka muhabbet kuşu kafesi üretmektedir. Özellikle alta doğru genleşen kafesler artık kafesin dışına taşacak olan pislikleri içeride muhafaza eder.

Papağan Kafesleri

En büyük kafesler genellikle papağanlara aittir. İçeride en az bir ençok iki papağan barınabilir. Güçlü tünekleri vardır ve bazılarının tepesinde serbest papağanlar için özel tünekler mevcuttur.

Çekmeceli Kafesler

Çekmeceli kafesler gerçekten büyük kolaylıklar sağlar. Genelde kafeslerin altına oldukça fazla pislik, dışkı toplanabilir. Bunları temizlemek için genelde kafeslerin alt kısmı sökülür ve temizlenir. Ama çekmeceli kafeslerde, alt bölmeyi pratikçe çıkararak kolaylıkla temizleyebilir ve geri takabilirsiniz.

Ayaklı Kafesler

Ayaklı kafesler genelde estetik görünüme sahiptir. Sallanan bir çengel kullanmak zorunda kalmazsınız ve kafesler çok daha sağlam bir şekilde tepede tutulabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.