Tümünü Gör
FİLTRELE
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Kurumama.com üzerinden dilediğiniz " Saka Kuşu " yemlerine ulaşabilir ve kısa süre içerisinde satın alabilirsiniz . Saka kuşu yemleri hakkında her hangi bir soru veya öneride bulunmak için " Canlı Destek Departmanımızı " kullanmanız yeterli olacaktır .

Diğer Kuş Yemleri : Muhabbet Kuşu,Kanarya Yemi

Saka Kuşu Tanımı ve Özellikleri

Saka kuşu yabani doğaya ait bir kuş türüdür , çoğunlukla kafeste beslenen bir kuştur . Saka kuşu türerine maksimum ağırlık 16 gr olarak bilinmektedir . Saka kuşu ırk olarak " ispinozgiller  " ırkında gelen bir türdür . Bilimsel olarak belirlenen adı " Carduelis  " olarak belirlenmiştir ve dünya genelinde adı Carduelis'dir. Bir çok kafes kuşuna nazaran sürekli olarak öten ve geliştirmeye açık bir kuş türüdür . 

Saka Kuşu İçerik Görseli

Saka kuşu diğer kafes kuşlarına nazaran soğuk havayı sevmeyen bir türdür . Saka kuşunu eğer tanımak istiyorsanız , gaga dibinden başlayarak gözünün arkasına kadar devam edilen kırmızı beneği kanatlarından başlayarak vücuduna yayılan koyu bant keser. 

Saka Kuşu Bakarken Nelere Dikkat Edilmeli ?

1.Ortam Sıcaklığı

2. Kafes Boyutu

3. Beslenme

4.Düzenli Su Kontrolü

ukarıda belirttiğmiz dört farklı dikkat edilmesi gereken unsura dikkat edilmesi durumunda hiç bir sağlık sorunu yaşanmaz ve sorunsuz şekilde saka kuşu besleyebilirsiniz . Saka kuşu diğer kuş cinslerine nazaran daha uzun ömürlüdür ancak yukarıdaki maddelere dikkat etmeniz gerektiğini göz ardı etmeyin . 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.