sadsad x
asdasd

Eğer sürekli olarak bir kedi maması alıyorsanız , aşağıda bulunan " marka filtrelerini " kullanarak doğrudan satın alacağınız kedi mama markasına tıklayarak satın alacağınız ürünü doğrudan listeleyerek kısa sürede satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz . Eğer bir sorun yaşıyorsanız kurumama.com üzerinde bulunan " Canlı Destek Bölümünü " kullanarak doğrudan bizimle irtibata geçebilirsiniz . Kedi Maması Filtreleri : N&D , Royal Canin , Felicia , Pro Plan , Sanabelle , Whiskas , Petquitte , Pro Line , Hills Science Plan , Orijen ,  Acana , Exclusion

Kedi Maması Çeşitleri Ve Türleri

Evcil kedilerin tam ve dengeli beslenmesi için uzmanlar yıllardır, kedi mamaları türlerini geliştirmektedir. Kedi mamaları kediler için tam ve komple mamadır. Etobur olan bu canlıları beslemek için sadece et besinleri ile bir menü yapmamız yeterli olmayacaktır. Bu yetersizlik onların metabolizmalarında hızlı bir düşüşe neden olabilir. Bazı karbonhidratlar ve bitkiler, hatta meyveler ile beslenmesi gereken bu canlılar, ancak komple gıda zinciri ile yetkin olarak doyuma ulaşmalıdırlar. 

Kedi Maması

Kedi Mamaları birçok marka tarafından farklı cins ve yaşlara göre kategorilendirilip üretilir. Hammadde çoğu zaman protein ağılıklıdır. Fakat ucuz kedi maması aldığınızda sadece bitkisel protein içerikli bir mama almış olabilirsiniz. Kedilerin yemesi için sadece et aroması ile tatlandırılmış, bitkisel içerikli mamalardır ucuz kedi mamaları. Premium mamalar ise AcanaPro PlanRoyal CaninHills gibi mamaların standart satışlarını sunduğu mamalarıdır. Gerçek et proteini, tahıllı veya tahılsız, uzman veteriner hekimlerin formülleri ile üretilmiş olan bu mamalar, kedilerin diş, kemik, kas, bağırsak, kıl sağlığını olumlu yönde etkileyen gıda besin değerleri artırılmış mamalardır. 


Kedi Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Husular:

  • Ucuz mamalar alırken, tam yetkin protein içeriği olup olmadığından emin olun. Etobur kedinize sadece prinç lapası yedirmek istemezsiniz.
  • Her kedi her mamayı yiyecek diye bir koşul yok. Kediler en pahalı mamaya bile ağzını sürmeyebilir. Belki de yavaşça geçiş yapmayı denemelisiniz.
  • Besin değerleri önemlidir. Bir mamanın içeriğinde kalsiyum olabilir fakat bunun doğal bir gıdadan mamaya zerk edilen bir mineral olup olmadığından emin olmasınız.
  • Kedinizin cinsine göre seçeceğiniz mamalar onun ırk özelliklerine göre bazı düzenlemelerden geçirilmiştir. Bu işinize yarayabilir.
  • Kedinizin yaşına göre düzenlenmiş mamalar, onların ileriki yaşlarda veya yavruluk döneminde daha yetkin beslenerek gelişimlerinde destek olabilir.

Yavru Kedi Maması

Yavru kediler oldukça güçlü gıdalara ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden yavru kedilere özel yapılan mamalar oldukça çeşitli ve mineral vitamin dengesi yükseltilmiş mamalardır. Böylece daha yeni yeni gelişmeye başlayan, kasalrı ve kemikleri çok daha yetkin bir yetişkin olması yolunda ilerleyecektir. Yavruluk çağındaki güçlü besin alımı, ilerideki olası sağlık problemlerinede çözüm olacaktır. Daha sağlık yetişkin ve yaşlı kedi bireyleri için kedilerinizi yavru kedi maması ile beslemeniz çok önemlidir.


Yetişkin Kedi Maması

Yetişkin kedi mamaları stabil besin değerlerine sahiptir. Çünkü yetişkin kedinin gelişimi sona ermiş ve sağlık değerleri en olgun çağına ulaşmıştır. Bu yüzden onların mamaları yararlı birçok besinin karması fakat protein ve karbonhidrat dengesi açısından ortalama değerlere sahiptir. Fazla güçlü besinler bu dönemde kedileri obeziteye yakınlaştırabilir. Yavru kediler gibi yağlı beslenmesi gerekmeyen yetişkin kediller için kedi maması markalarının ürettiği yetişkin kedi mamaları onlar için en iyi seçenektir.


Yaşlı Kedi Maması

Yaşlı kedilerin diyeti diğer yaşlardan çok farklıdır. Bu dönemde fazladan yağ ve karbonhidrata değil kıkırdak ve eklemleri, kemikleri güçlendiren besinlere ihtiyaç vardır. İşte bu yüzden yaşlı kedi mamaları uzmanlar tarafından formüle edilirken onların bu ihtiyaçları göze alınarak üretilir. Yaşlı kedilerinize senior mamaları seçerek onların daha sağlıklı, daha güçlü bir ihtiyarlık dönemi geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

kedi maması ürünlerinin en önemli özelliklerinden biriside lezzet olarak evcil hayvanınız için oldukça çekici olmasıdır. Kediniz bizden alacağınız taze mamalar ile hem güçlü bir şekilde beslenip hemde yemek süresince keyifli vakitler geçirecektir. Hatta günün en önemli saatleri beslenme zamanı olacaktır. Sizde kısa zaman sonra evcil hayvanınızın tüylerinde, dişlerinde ve genel gelişiminde meydana gelen olumlu değişiklikleri fark etmenin keyfini çıkaracaksınız. Hatta kediniz daha hızlı öğrenme yetisine sahip olacağı için, sizin yaşam alanınıza adaptasyonu her geçen gün daha da kolaylaşacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.