sadsad x
asdasd

Royal Canin kedi maması, kedilerin doğru ve kaliteli beslenmesi ve kedilerin ihtiyacı olan tüm besinleri bir araya toplayarak onlara uygun mamaları hazırlamaktadır. Kedi Maması üretiminde Royal Canin markası yalnızca sağlıklı beslenmeyi hedeflememiş aynı zamanda hastalıklardan koruyucu ve tedavi edici besinleride Royal Canin kedi mamasında bulundurmuştur.

Kurumama.com üzerinden, sevimli dostlarımızın ağız ve diş sağlığınada destek veren Royal Canin Kedi Mamalarını aynı gün kargo imkanıyla satın alabilirsiniz.

Tümünü Gör
FİLTRELE
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

royal canin

Kedi Mamalarında 50 Senelik Uzmanlık
Neden Royal Canin

Royal Canin’in kedi mamaları konusunda 50 senelik bir tecrübesi vardır. Bu tecrübe yıllar içinde birçok tavsiye ile şekillenmiştir. Tamamen optimum besleyici bir mama ve müthiş bir lezzet oluşturmak için birçok evcil hayvan bakıcısının tecrübeleri dinlenmiş, uzmanlar deneme yanılma yöntemleri ile en iyisini aramış ve yavaş yavaş dünyanın bir numaralı kedi maması ortaya çıkmıştı. Bugün tüm dünyada en çok satan kuru kedi maması Royal Canin’dir. Çünkü evcil hayvan sahipleri Royal Canin ile diğer mamaları kıyasladığında birçok fark görmüş ve bunları diğer evcil hayvan sahiplerine tavsiye etmiştir. Bu farklar gözle görülür ve kedi sahipleri tarafından hissedilir yaşamsal faaliyetlerin gözlemidir. Mesela Royal Canin ile dışkı kokusu azalmış, sindirim kalitesi yükselmiş ve bu yüzden daha mutlu görülen bir kedi hemen fark edilebilir. Veyahut solgun ve dökülmeye elverişli tüyleri kısa sürede Royal Canin ile parlamaya ve dökülmesi durmaya başlamış bir kedi de rahatça fark edilebilir. Önceleri sürekli uyuyan yetişkin bir kedi, oyunlar oynamaya ve gününü daha az uyku ile daha enerjik geçiren bir kedi de sahibi tarafından rahatça fark edilebilir. Çünkü sevgiye muhtaç kedilerin her ihtiyacını karşılamak için onları ev hayatlarına katan sahiplerinin gözleri sürekli onlar üzerindedir. İşte bu gözlemlerle en fark edilen mama bugüne dek hep Royal Canin oldu.

Şimdi Royal Canin kuru kedi maması ve konserve, yaş, poşet mamalarının kediler üzerinde nasıl etkileri olduğuna bakalım.

Fit Bir beden: Kediniz yağ oranı azaltılmış mama taneciklerini tüketirken aynı kütle ile doya fakat daha az kalori almış olur. Bu sayede sıradan mamalara göre çok daha güçlü bir şekilde beslenirken aynı zamanda daha az yağ almış olur.

Klinik Olarak Kanıtlanmış Antioksidan Formülü: Antioksidan formülü serbest radikallerin yıpratıcı etkisinden kedinizin hücrelerini korur. Kanıtlanmış bu antioksidan formülü tamamen immün sağlığı toparlayıcıdır. Bu etkisini taze etler, sebzeler, doğal katkı maddeleri ile yapılan karışımına eklenen yardımcı doğal besinler sayesinde gösterir.

Sağlıklı Bir Cilt, Parlak Tüyler: Çinko, bazı protein amino asitleri, omega 3-6 ve tahıllar içerisinde ki kompleks elementler ile cilt sağlığını korur ve tüylerin dökülmesini yavaşlatır. Aynı zamanda tüy rengini dolgunlaştırır.

Güçlü Kıkırdaklar: Deniz kabukluları hayvanlarından elde edilen birçok etken madde ve glukozamin gibi elementler kıkırdak sağlığını korumaya yardımcıdır.

Güçlü Kemik ve Dişler: Kedilerin hayatı dişlerindedir. Çünkü besinleri parçalaması ve düzgünce sindirmesi gereklidir. Diş sağlığını destekleyen kalsiyum ve dişleri temizleyen mama taneleri ile Royal Canin sağlıklı diş yapısını destekler.

Kemikler için ise fosfor ve kalsiyum kaynağıdır. Bütüncül bir beslenme ile sağlıklı iskelet sistemini destekler.

Sağlıklı Sindirim Sistemi: Sağlıklı sindirim sistemi için birçok enzim ve yağ barındırır. Özellikle keten tohumundan elde edilen Omegayağları sindirim sistemini onarır ve besinlerin emilimini kolaylaştırır.

Sağlıklı Kas Gelişimi: Sağlıklı kaslar için yüksek proteinli aminoasitler gereklidir. Bunlar Royal Canin kedi mamalarında oldukça fazla miktarda bulunur. Özellikle aminoasitler yönünden zengindir ve kas gelişimi, yapılanmasını destekler.

Yüksek Enerji: Multivitamin kombinasyonları mineral bazlıdır. İçeriğinde doğal besinlerden elde edilmiş sayısız vitamin mevcuttur. Böylelikle kediniz artık saatlerce uyumaktan vazgeçecek.

Tüm bunların yanında Royal Canin mamaları birçok kategoriye ayrılmaktadır. Mesela ırklara özel Royal Canin mamaları Siyam, İran, İrish gibi ırklara özel yapılmıştır. Onların hassasiyeti ve bedensel yapısı göze alınarak formüle edilmiştir. Hatta mama taneleri onların çene yapısına göre düzenlenmiştir. Yavru kediler, yaşlı kediler bile yaşam fonksiyonlarına özel besinler ile ayrıştırılmışlardır. Böylece her çağda, ırkta, diette kediye uygun bir mama Royal Canin’de mutlaka bulunabilir.

 

Royal Canin Yavru Kedi Maması

Royal Canin uzun yıllar süren tecrübeleri ile kedilerin ihtiyaç duyduğu bütün vitamin, mineral çeşitlerini, karbonhidrat-protein sentez oranlarını optimum bir mamaya yansıtma bilgisini edindi. Fakat kediler yaşam şartları, vücut yaşı, bulunduğu ortam, cinsi yaşı gibi birçok faktör ayrışmasından dolayı beslenmede farklılıklar gösterebilirler. Özellikle yavru kediler çok daha hassas bir sindirim sistemine sahiptir. Bedensel açıdan bütünü ile onun gelişimini destekleyecek gıdalara ihtiyaç duyar. İşte bu yüzden Royal Canin 60 yıllık tecrübesini kullanarak yavru kedilerin besin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran yavru kedi mamaları da imal etti.

Irklara Özel Mamalar

Royal Canin yavru kedi mamaları da aslında kategorilere ayrılmış bir mamadır. Her ırkın yavrusu için o ırkın vücut fonksiyonları ve yaşamsal ihtiyaçları Royal Canin uzmanları tarafından incelendi ve onların tüm ihtiyaçlarına uygun optimum mama imal edildi. Cins farklılıklarına rağmen bu mamaların ortak özelliği ise yavru kedilerin yetişkin kediler olma yolunda maximum sağlıklı büyümesini sağlamak. Kasların sağlıklı gelişimi için mükemmel dengeli, taze etlerden üretilmiş protein ve amino asitler mevcuttur.  Kemiklerin cinse göre maximum gelişimi içinse yeterli fosfor ve kalsiyum içermektedir. Ayrıca anne sütünde bulunan DHA ile anne sütünden sonra beslenmeye geçen yavruların DHA alımı devam ettirilir. Yetişkinlik çağına fit girmesi için içeriğinde yağları enerjiye çeviren L-Carnitine mevcuttur. Doğal antioksidanlar ile serbest radikallere karşı hücreleri korumakta ve hücre yapılanmasını çağına göre stabil kılmaktadır. L-karnitin, kondroitin, glukozamin ve omega-3 yağ asitlerinin yüksek içeriği ile eklemleri korur (EPA & DHA), Sağlıklı bir bağışıklık sistemi için E vitamini, C, taurin ve lutein gibi manan oligosakkaritler ile güçlü bir antioksidandır. Kedinizin doğal savunmasını destekler.

Tüm bunların yanında Royal Canin yavru kedi mamaları anne sütünden yeni kesilmiş yavruların damak zevkine hemen hitap eder. Çünkü içgüdüsel olarak onu çekecek aromalara ve şekle sahiptir. Hatta mamanın yeni büyüyen dişlere göre çiğneme yumuşaklığı bile uygundur. Çiğnerken yavruların dişlerini de özel formülü ile koruduğunu unutmamamız gerekir. Royal Canin yavru kedi maması, tüm ırklar için uygun, tam besleyici, harika lezzetli optimum bir mamadır. Siz de yavru kedinizin harika tüylere sahip güzel ve mental açıdan kuvvetli sağlıklı bir pet bireyi olmasını istiyorsanız mutlaka Royal Canin yavru kedi mamalarından birini denemelisiniz.

 

Royal Canin Yetişkin Kedi Maması

Royal Canin uzun yıllar süren tecrübeleri ile kedilerin ihtiyaç duyduğu bütün vitamin, mineral çeşitlerini, karbonhidrat-protein sentez oranlarını optimum bir mamaya yansıtma bilgisini edindi. Fakat kediler yaşam şartları, vücut yaşı, bulunduğu ortam, cinsi yaşı gibi birçok faktör ayrışmasından dolayı beslenmede farklılıklar gösterebilirler. Yetişkin kediler ise yavru ve yaşlı kedilerin aksine daha farklı bir metabolik faaliyetin içerisinde olduğu için farklı besin oranları ile beslenmelidir. Çünkü yetişkin kediler artık bedensel açıdan gelişimini tamamlamış ve yavru bir kediyken fazlaca ihtiyaç duyduğu mineral seviyeleri stabil ihtiyaçlar haline gelmiştir. Bu yüzden tam ve dengeli bir beslenme için Royal Canin uzmanları her açıdan optimum sağlıklı bu mamayı geliştirdi.

 

Kas Yapılanması: Kas grupları sağlıklı ve diri tutulmalıdır. Bunun için güçlü proteinler ve aminoasitler gereklidir. Mamanın içeriğinde güçlü kaslar ve yeni yapılanmalar için gereken miktarlar mevcuttur.

Kemik Sağlığı: Sağlıklı kemikler için kalsiyum ve fosfor miktarı güçlendirilmiştir.

Güzel Bir Kürk: Çinko, biotin, selenyum, omega yağları ile kedinizin kürkünün renklerini korur ve solgun renkleri canlandırır.

Sağlıklı Üreme Sistemi: Sağlıklı üreme sistemlerini destekleyici gıdalarla zenginleştirilmiştir. Uygun mineral içeriği ile 6.0-6.5 pH değeri koruyarak sağlıklı idrar yollarını destekler.Dışkı Kokusunu Engeller: Dışkı kokusunu minumum miktara indirir.

Antioksidan Formülü: Antioksidan depoları olan E-C vitaminleri, lutein mevcuttur. Serbest radikaller ile savaşarak hücre yenilenmesini hızlandırır.

Kıl Yumağı Problemi: Bağırsaklarda oluşan kıl yumaklarını sınırlayan liflerin bir kombinasyonunu içerir.

Ayrıca Royal Canin yetişkin mamaları kendi içerisinde de birçok kategoriye ayrılmaktadır. Hassas ciltler için, hassas sindirim sistemleri için, diş sağlığını destekleyici birçok baskın seçeneği olan aynı besleyici formüle sahip Royal Canin yetişkin kedi mamaları mevcuttur.

 

Royal Canin Yaşlı Kedi Maması

Uzman Royal Canin hekimleri yaşlı kedilerin farklı metabolik ihtiyaçları olduğunu tespit ettiğinden beri 7 yaşın üzerinde ki yetişkin kedilere özel mamalar üretiyor. Çünkü yaşlı kedilerin metabolizması artık eskisi gibi çalışmıyor, böbrekleri tam katalizör görevini görmüyor ve kıkırdakları eklemleri altında zedeleniyor. Fosfor, fosfat, selenyum vitaminler ve diğer minerallerin optimum miktarda alınması, kıkırdak destekleyici glukozaminlarin, kalsiyumun, D vitaminin daha fazla alınması gerekiyor. İşte tüm bu biyolojik veriler eşliğinde Royal Canin yaşlı kedi mamalarını üretti. Kıkırdakların zedelenmesini engellemek için deniz kabuklularından elde edilen elementler mamanın içeriğine doğal olarak eklendi. Yavaş metabolizma faaliyetleri yağlanmayı artırdığı için saf protein ve amino asitlerle kas yapılanması teşvik edilirken L carnitine ile vücut yağlarının enerjiye dönüştürülmesi teşvik edildi.

İşte tüm bu biyolojik etkenler göze alınarak hazırlanan Royal Canin yaşlı kedi maması, uzun süredir beraber olduğunuz dostunuzun tamamen sağlıklı bir besin zinciri ile beslenmesini sağlar. Sık sık uyuyan kediler artık ayağa dikilir ve size daha fazla eşlik etmeye başlar. Üriner sistemleri, sindirim sistemleri, kıkırdakları sağlamlaşarak sağlıklı bir pet bireyine dönüşür.

Yaşlı Kedi Mamalarına Genel Bakış;

Kıkırdak Sağlığı: Beden yükünü taşıyamayan kıkırdaklar deniz kabukluları ile güçlendirilir.

 

Daha Güçlü Kemikler: Kalsiyum ve D vitamini ile kemik sağlığını koruma.

 

Yağlanmayı Engelleyici: L-Carnitine ile yağları eriterek fit bir görünüm sağlar.

 

Antioksidanlar: Yaşlandıkça hücre sayısında ki artış azalır. Mamanın içeriğinde bulunan antioksidan depoları olan E-C vitaminleri, lutein ile serbest radikaller ile savaşarak hücre yenilenmesini hızlandırır.

 

Royal Canin Yaşlı Kedi Maması

 

Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Maması

 

Royal Canin 60 senelik tecrübesi ile her cinsten, yaştan kediye yaşam standartlarına uygun özel mamalar üretmeye devam ediyor. Uzman Royal Canin hekimleri kısırlaştırılmış kediler için ırkına göre farklı bir mama üretti. Çünkü kısırlaştırılan kediler diğer cinslerine oranla çok daha yavaş bir metabolizmaya sahiptir. Buna sebep olan üreme organının kısıtlanmasıdır. Operasyondan hemen sonra kısırlaştırılmış kedilerin immün sistemlerinde çok hızlı bir şekilde yavaşlama görülür. Vücut yavaşladıkça yağ üretimi fazlalaşır. Royal Canin kısır kedi mamaları bu yüzden daha az yağ oranı içerecek şekilde üretilir. Karbonhidrat oranı da düşürülmüştür. Çünkü karbonhidrat fazlası kısır kedilerde yağlanma yapmaktadır. Nişasta türevleri de bu mama da bulunmaz. Tüm bu kompleks karbonhidratlar yerine protein ve aminoasitler, yağ yakıcı L-Carnitine bulunmaktadır. Bu sayede kedinizin enerjisi artacak ve yağlanma oranı düşecektir. Aynı zamanda multivitamin katkısı ile kedinizin enerji ihtiyacı karşılanacak ve yorgunluk halleri azalacaktır. İçeriğinde ki diğer maddeler sayesinde sağlıklı idrar yollarını teşvik eden ph miktarına sahiptir.

 

Royal Canin kısırlaştırılmış kedi maması, operasyon geçirmiş kedilerinizin yavaşlayan metabolizmasına uygun olarak uzman hekimler tarafından hazırlanmış optimum tam dengeli mükemmel bir mamadır.

 

Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Mamalarına Genel Bakış

 

Her ırka uygun özel kısırlaştırılmış mama formülü

Dengeli enerji- azaltılmış yağ içeriği (% 12) Az karbonhidrat: Hiçbir nişasta barındırmaz L-Karnitin: (100 mg / kg), yağların yakılıp enerjiye çevirilmesine yardımcı olur. İdrar dengesi: pH düzeyi (pH 6-6,5) Yüksek protein içeriği (% 37)

Royal Canin Irklara Özel Kedi Maması

 

Royal Canin’in 60 senelik uzmanlığı beraberinde birçok sorumluluk getiriyor. Bu sorumluluk üretilen mamaların kedilerin sağlık koşullarını iyileştiren ve onları bedensel açıdan tam donanımlı bir hale getiren anlayıştır. Kedilerin yaşam şartları beslenme koşullarını değiştirebilir. Ev hayatı yaşamaya başlayan bir sokak kedisinin bile metabolizma koşulları değişir. Özellikle ırklar ise diğer türlerinden çok daha büyük farklılıklar gösterebilir. Mamanın şekli bile ırkın çene yapısına uygun olmalıdır. Bazı türlerin sindirim sistemleri hassastır, bazılarının damak tadı. İşte bu karmaşık doğaya uygun mamalar üretebilmek kolay bir iş değildir. Royal Canin uzmanları uzun yıllar hayvanların biyolojisini araştırarak, kedi sahiplerinin geri dönüşlerini değerlendirerek her cinsin neye ihtiyacı olduğunu çok iyi anladı ve zaten Royal Canin mamalarının çeşitliliği bu tecrübelerin bir yansıması oldu.

 

Örnek vermek gerekirse; Royal Canin Persian İran kedilerine özel maması, ırkın çene yapısına göre şekillendirilmiştir ve onların hassas sindirim sistemlerine uygun olarak formüle edilmiştir. Royal Canin British Short Hair mamaları ise ırkın büyük kemik ve kas yapısını destekleyen minerallari içermektedir. Siyam kedilerine özel olarak formüle edilen Royal Canin mama ise, türün ince ve yağsız vücut yapısını korumayı amaçlayan bir tarif ile üretilmiştir.

 

Royal Canin’in ırklara özel kedi mamaları söylediğimiz gibi büyük tecrübelerle tarifleri uygulanan ve hazırlanan mamalardır. Her ırkın yavrusuna da hitap eden ayrı bir çeşidi de bulunmaktadır. Bu özel ırk mamaları bütüncül besin potansiyelinin, antioksidan etkilerinin yanısıra müthiş derecede lezzetli, hiçbir ırkın burun kıvıramayacağı potansiyelde ki mamalardır. Sizde kedinizin ırkına uygun olan mamayı alarak onu yanlış besleme riskinde kurtulabilir, yanlış beslenme ile doğacak hastalıklardan kedinizi çok geç olmadan kurtarabilirsiniz

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.